Agroturistika je obzvláště oblíbená u Němců, Holanďanů a Poláků

Dovolené na farmě Češi zatím na chuť nepřišli

Praha - „Požitek z prostého venkovského života, vůně domácího chleba nebo jedinečná chuť čerstvého mléka“ - těmito slovy organizátoři lákají turisty na dovolenou strávenou na venkově. Agroturistika však Čechy zatím příliš „nechytla“.

Služby v agroturistice poskytuje u nás přibližně 90 farem, jejichž nejvyšší počet je podle údajů agentury Mag Consulting ve Východočeském (asi 30) a v Jihočeském kraji (asi 20 farem). Více jich lze najít také v Pošumaví a v zemědělském Jihomoravském kraji (kolem 15 farem).

Dovolenou na farmě však v České republice každoročně stráví přibližně jen 30 tisíc turistů, z nichž ještě třetina přijíždí ze zahraničí, zejména z Německa, Nizozemska a Polska. Průměrná délka pobytu na farmě je zhruba 5 až 7 dnů.

Farmářům chybějí peníze do začátku

Pobyty na rodinných farmách, kde turisté poznávají venkovský život v blízkém kontaktu s přírodou, slouží jejich majitelům jako doplňkový finanční zdroj a ubytovací kapacita pro turisty by neměla přesahovat 12 lůžek. Turisté se mohou volně po farmě pohybovat, nezřídka i farmářům s jejich prací pomáhají. Často je pobyt spojen i s dalšími aktivitami, například jezdectvím, cykloturistikou nebo rybařením.

Přestože jsou u nás pro tento způsob trávení dovolené vhodné podmínky, v Česku zatím nejsou oblíbené tolik jako v sousedních zemích - Německu, Nizozemsku nebo Maďarsku. Důvodem je fakt, že farmy u nás začaly vznikat teprve před 15 lety a agroturistika navíc vyžaduje počáteční investice hlavně do ubytování. Finance však českým farmářům chybějí. (...)

Zdroj: Lidové noviny, 27.4.2006


Begegnung mit Böhmen - Kultur- und AktivreisenHotel Adria ****, Prag 1Musikgarten in Prag - musikalische Früherziehung für Babys und Kinder in deutscher Sprache
Begegnung mit Böhmen ist ein kleiner, kompetenter und mehrfach ausgezeichneter Reiseveranstalter, der vor allem auf Kultur- und Aktivreisen spezialisiert ist. Neben fundierten Führungen stehen immer wieder auch Gespräche mit tschechischen Persönlichkeiten aus Kunst und Kultur auf dem Programm.
den ganzen Tipp lesen
Das Hotel Adria ist ein klassisches Vier-Sterne-Hotel, das auch über Konferenzräume verfügt. Dank seiner zentralen Lage direkt am Wenzelsplatz erreicht man von hier aus alle Sehenswürdigkeiten der Stadt bequem zu Fuß.
den ganzen Tipp lesen
Kinder sind von Musik fasziniert und haben eine angeborene Fähigkeit zum Singen und zum rhythmischen Bewegen. Genau hier setzt der Musikgarten in Prag an und fördert ohne Leistungsdruck in deutscher Sprache die ganze Persönlichkeit der Kinder.
den ganzen Tipp lesen
Suche
Tschechien Online auf Facebook und Twitter
Mailingliste von Tschechien Online

anmelden abmelden
TOPlist